top of page
56-osho-letak-a4g.jpg

OSHO MEDITACE

Hledala jsem cesty k míru, tichu, svobodě, lásce, zdraví, radosti, naplnění...

a našla jsem meditaci.

Začala jsem meditovat a našla jsem sebe.

Začala jsem být sebou a našla jsem štěstí.

 

Začala jsem být šťastná a našla jsem vděčnost.

 

Našla jsem vděčnost a ta se stala mou cestou.

 

 

Osho meditace v Jeseníku

 

 

 

Osho meditace je meditací zaměřenou na rozvoj zvědomění procesů těla i mysli.

 

Harmonicky v sobě spojuje dynamickou a klidovou fázi. Přináší katarzi, zastavení se a tolik potřebné uvolnění.

 

Odbourává (nejen) emoční bloky uložené v těle, pomáhá vystoupit z našich zvyků a běžných omezení, vysoce energetizuje, rozšiřuje uvědomění.

 

Jsou jednoduché a především přizpůsobené životu západního člověka. Prostřednictvím takového způsobu meditace dostává jedinec možnost být sám sebou, přirozený, uvolněný. Není potřeba nějakých předchozích zkušeností s meditací ani žádných jiných znalostí. Je možné vstoupit  i jen jednorázově. Mohou příjít muži i ženy. Nejedná se o kurz ani o tatrický trénink v uzavřené skupině. Jde o aktivní meditaci ve skupině, která vám pomáhá  zvýšit kvalitu života.

 

Proč meditovat ve skupině?

 

Výhodou cvičení ve skupině je vznik energetického pole, které zesiluje účinky skupinové meditace, pomáhá jednotlivci vstoupit do meditace hlouběji a intenzivněji. Skupina se stává podporou. Vzniká bezpečné prostředí pro spojení se svým nitrem, se sebou. Intenzivní prožitek přináší integraci zkušenosti do denního života.

 

,,Oshovky" jsou rychlou, účinnou, osvědčenou cestou k zvědomění, uvolnění, očistě i naplnění, radosti, hravosti, tvořivosti, spokojenosti, svobodě...lásce. Podporuji intuici, kreativitu, sexualitu, komunikaci... Ozdravuji náš celý energetický systém.

 

 

*Šátek je nutný! Důvodem je především jednoduchý způsob, jak se lépe spojit se svým nitrem. Omezení vnějšího zraku posílí vnitřní zrak, který nám pomáhá nahlédnout do našeho nitra, se kterým je téměř nemožné se potkat v běžném životě. Vnější vjemy od běžného života až po sledování televize nám téměř znemožnily věnovat pozornost vnitřnímu zraku, tyto vjemy rozptylují naše skutečné potřeby a odvádí pozornost od pravdivé podstaty našeho bytí.

 

 

 

Pro: RYJO ,,Horská jóga 2018"

 

 

Moje cesta k meditaci

 

Meditaci můžeme nazvat i jako denní snění, modlitbu, imaginaci či relaxaci

 

Vycházi z latinského ,,meditatio", což znamená rozjímání.

 

Budhismus rozděluje meditaci na:

 

meditace vhledu - zaměřená na rozvíjení podstaty naši mysli

 

meditace zklidnění mysli - meditace na utišení myšlenek

 

Od útleho věku jsem vstupovala do imiginací, astrálního cestování svého podvědomí a podstaty své existence.

 

Své školní výsledky jsem měla založené na důvěře ve vesmír, modlitbách a vždy jsem po celou školní docházku ukončila ročník s vyznamenáním.

 

Většinu svého času v dětství jsem strávila v prostředí vidnavského kláštera s řádovými sestrami, pod zámínkou sbírání bylin nebo trénování hry na klavír.

 

Chtěla jsem se věnovat hudbě a filosofii, byla jsem ochotna studovat konzervatoř, zdravotní nebo pedagogickou školu.

 

Rodiče se rozhodli, že je potřeba studovat řemeslo, díky kterému najdu později lásku k cestování, ale jejich rozhodnutí a neochotu hradit mé studia, přivádí moji bytost v 15 letech do kláštěra. Stala jsem se praktitantkantkou v hospicu pro umírající v Moravských Budějovicích, s možností nastoupit na katolické gymnázium v Třebíči.

 

Zde prožívám hluboké zklamání ze stavů mysli řádových sester, (pro mě již ve vysokém věku). Nebyly takové všechny, ale více než jedna třetina stačila k tomu, abych později pochopila, že tudy se má cesta ubírat nebude.

 

A tak se věnuji vlastním modlitbám a práci s umírajícími, učím se manipulacím s lidským tělem a naslouchání stavu lidského vědomí před opuštěním lidské schránky.

 

Po dvou  prázdninových měsících a rozhovoru s matkou představenou, zda rodiče nechám podepsat smlouvu na 10 let, docházíme obě k závěru, že mé místo je venku a ne za zdmi kláštera.

 

 

 

S velkou láskou a podporou do života  dostávám citát od Matky Terezy, který je mou modlitbou dodnes:

 

 

 

,,Lidé jsou často nerozumní, nelogičtí a sobečtí. Přesto jim odpusťte.

 

Budete-li k nim laskaví, stejně vás obviní ze sobectví a nízkých motivů. Zůstaňte laskaví.

 

Budete-li úspěšní, získáte některé falešné přátele a opravdové nepřátele. Přesto pokračujte.

 

Budete-li upřímní a čestní, lidé vás podvedou, vy ale zůstaňte upřímní a čestní.

 

Strávíte-li léta budováním něčeho, co vám jiný zničí přes noc, budujte znovu.

 

Naleznete-li štěstí, klid a mír, budou vám závidět. Zůstaňte šťastní.

 

Na dobro, které uděláte dnes, zítra lidé zapomenou. Přesto dál dělejte dobro.

 

Dávejte světu to nejlepší, co je ve vás, a i když to nemusí stačit, přesto dávejte dál."

 

Protože všechno, co děláte, není mezi námi lidmi, ale mezi tebou a bohem!"

 

 

 

A tak jsem poslechla, nastoupila jsem na kadeřnici, vystudovala trichologi, budovala jsem a stala se slavnou ve svém oboru na světové úrovni. Cestovala jsem po světě, dělala jsem rozhovory pro módní časopisy, pracovala jsem pro Loreál Professionnel, Mary Kay a vydělávala spoustu peněz, které dodnes nevydělá většina lidí v tomto kraji.

 

Porodila jsem dva syny a začala se rozdělovat moje dualita osobní a profesní úrovně.

 

Nemohla jsem dosáhnout rovnováhy -  to vedlo k závažnému , dle medicíny smrtelnému onemocnění.

 

Díky své nemoci se dostávám k prvnímu setkáni se šamanismem. Smrtí jsem prošla, ale vrátila se, nastoupila jsem na pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik a věnovala se nadále svému bussinesu, ( stále sebeřízena slovy Matky Terezy).

 

Našla jsem způsob, jak kontrolovat myšlenky, jak pracovat s vlastním podvědomím... Zamilovala se do imaginací Carla Gustava Junga. Dva roky jsem se po pětilétém výcviku věnovala, pod vedením Mudr. Morávka (Šumperk), speciálnímu výcviku imaganací při VŠ Univerity Palackého v Olomouci .

 

Infekty mých dětí a celková rekonvalescence mého posmrtného zážitku, na doporučení mého brášky Jeni, mě asi před 20 lety přivádí k mé opravdové guru Mudr. Willantové (Holistická medicína Svitavy). Za její podpory, učím se práci s energií, studuji homeopatii, učím se důvěře ve vlastní intuici. Klíčové bylo i její pozvání pro setkání s tibetským mnichem, který navštěvuje anglickou královnu (Karma Joga-Tibet).

 

Vyžádá si mou osobu pro osobní setkání a sdělujeme  mi další indicíi pro život.

 

Naši největší přirozeností je ,,být šťastni", jdi a předej to do srdcí ostatním.

 

V tu dobu jsem již byla lektorkou v meditačním centru a vedla víkendové  kurzy pro ženy na celoročních školách.

 

Zažívala jsem při meditacích stavy štěstí, a tak jsem se rozhodla zařadit psychohygenu do denního života a stala se šťastnou.

 

Každý máme volbu, pro co se rozhodneme, ale je potřeba se rozhodnout!

 

Před 11 lety jsem porodila své třetí dítě, dceru a rozhodla se být trvale šťastná. Opustila jsem práci s chemicky zpracovávanými produkty, nahradila je přírodou.

 

Dnes pracuji, jako terapeut ve vlastní praxi, vedu kurzy pro ženy, meditace pro všechny a na svých cestách poznávám možnosti tradičních způsobů ,,bytí" v přítomném okamžiku, léčení  těla, duše i mysli.

bottom of page