aaa

Rozhovor z Jesenického Týdeníku

Rozhovor z Jesenického týdeníku ze dne 14.2.2012:

Tantra jóga pro ženy Mohendžodáro v Jeseníku


...tajemné, omlazující a zkrášlující cvičení, ze starodávné indické tradice

Dne 26.2.2012 v neděli v 16 hodin , v prostoru Taneční studia LB, Alkron III.patro, se otevírá 2. skupina přípravného kursu Mohendžodáro.

O kursu Tantra jógy jsme si povídali s Andreou Heckelovou - akreditovanou cvičitelkou.


Co to vlastně je Mohendžodáro?
Jedná se o velice jemné cvičení, které prostřednictvím asán(pozic), předává ženě velice silná poselství. Podporuje vnitřní ženu a návrat k prastarým podstatám bytí ženy. Její role, její přirozené schopnosti.

Tantra je spojená se sexualitou a nahotou, je třeba nahoty u Mohendžodáro cvičení?
Je to vnitřní prožitek, kdy se žena vydává sama cestou, prožít své vlastní tělo. Sama ze sebou, ve své vlastní intimitě a bezpečí.  Kdy má čas a prostor pouze pro sebe, bez rušivých elementů. Kdy nalézá vnitřní ztišení a útočiště ve svém vlastním chrámu těla. Sexuální energie je zde vnímána v čistě energetické podobě, bez potřeby nahoty.

Plakát nese logo tajemné, ozdravné, omlazující a zkrášlující účinky… O jaké účinky jde?
Z ozdravného hlediska pánevní dno a svaly malé pánve všeobecně po porodu ztrácejí svou pružnost.  Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna i dělohy. Toto cvičení intenzivně prokrvuje orgány malé pánve (vaječníky, děloha, vejcovody, pochva a pánevní dno), proto zde výrazně klesá i riziko opakovaných zánětů, výtoků a krvácení. Při pravidelném cvičení se svaly malé pánve stanou uzavřenějšími, pevnějšími, pružnějšími. Znamená to i odstranění problémů s inkontinencí, prolapsem dělohy.
Také stěna vagíny a její pružnost je ovlivňována hladinou estrogenů ( ženských pohlavních hormonů ) v krvi. Při cvičení se do těla uvolňuje velké množství estrogenů. Pokud má žena dostatek estrogenů, je krásnější a vitálnější do vysokého věku.

Znamená to, že je to cvičení až po porodu?
Určitě ne. Po porodu je to velmi vhodné cvičení, ale zároveň je určeno ženám všech věkových kategorií. Je vhodné i pro ženy, které mají problém s otěhotněním a  je vhodné i pro ženy velmi vysokého věku. V Indii, odkud tato technika pochází, jsou do tohoto rituálu zasvěcovány už malé holčičky a cvičí Mohenžodáro po zbytek života.

Rituál?
Mohendžodáro není jen cvičení, je to vlastně tantrický posvátný rituál. Nádherná cesta k nalezení přirozených zákonitosti bytí ženou. Postupné otevírání asán  ženě otevírá nový obzor potlačovaných přirozených schopností, které jsme vlivem času ztratily. Je to rituál, je to ozdravný proces ženy.

Mohendžodáro je i nějaké staré město, má nějak spojitost s tímto cvičením?
Ano, myslím, že ano. Na břehu řeky Indu se před více než 2 500 lety rozkládalo starobylé město Mohendžodáro. Město bylo několikrát zničeno záplavami. Obyvatelé toho města znovu postavili své město do původní podoby. Totéž se děje s tímto cvičením. Nositelka Mohendžodáro Monika Sičová Kudelová nám skrze asány a toto cvičení dává možnost vystavět v sobě vlastní město, které nám mohly zničit záplavy všedního bytí. Pomocí jejího vědomého cvičení, každá žena může znovu vystavět své město, svůj ,,ženský chrám“. Nechat odnést vodou vše, co nemělo smysl a znovu postavit, co smysl mělo, stejně, jak to udělali obyvatelé Mohendžodára.

Jakou má tedy toto cvičení historii?
U nás se vyučuje od roku 2003, v Meditačním centru Lažánky, v podobě celoročních škol různých stupňů. Vychází z  nejstarší tantrické tradice. Jeho původ je v Indii.

Má tantrické cvičení souvislost se sexem?
Ano. Mnohé ženy nejsou schopné dosahovat při milování orgasmu . Ztrácí tak velkou část své sexuální energie  do prostoru. Pokud orgasmu dosáhnou, často to bývá pouze pánevní orgasmus. Mohendžodáro učí ženy správně používat vlastní sexuální energii, aktivovat celé tělo, při milování a orgasmu nechat proudit energii do celého těla a do všech orgánů. Tím zkvalitňuje jejich milování.

Co tedy přesně čeká účastnice kursů?
OSHO meditace, otevření se cvičení Mohendžodáro, cvičení asán, práce s pánevním dnem, doprovodné techniky k podpoře,, rozkvětu vnitřní ženy", její intuice, lásky, něhy k sobě i okolí.

Co je to meditace?
Je to umění být tady a teď, kdy tělo zde zůstává "chrámem", místem, ze kterého neutíkáme, ale naopak je plně využíváme k meditaci. OSHO meditace jsou aktivní meditace přizpůsobeny západnímu člověku.

Více informací  www.heckelova.cz, nebo na www.mohendzodaro.cz
Přihlásit se můžete na telefonním čísle: 602588541
Skype: Andrea.Heckelová
E-mail: copankova@seznam.cz, andrea@heckelova.cz

Aktuality 2018

Rozvrh meditárny:

1-2..3. Akreditovaný kurz ,,Nenásilné komunikace"

info: 725 977 888

více na

Mohendžodáro

14.4.2019

více na

Meditace každé úterý od 16.30-18-30!

Z důvodu pobytu v Indii, jsou meditace do konce března zrušeny,

další aktivity meditárny probíhají dle uvedeného rozvrhu

Andrea Heckelová 

tel. 602 588 541

více na 

8 směrů jógy s Ondrou

každé pondělí a neděle od 18 hodin

tel. 733 245 113

více na 

Jóga s Markétkou

každé pondělí od 15.30

tel. 777 148 932

Jóga s Renčou (RYJO)

každé úterý od 19 hod

tel. 739 073 377

více na

Jóga s Maruškou

každou středu od 17.30

tel. 720 948 015

Rekondiční cvičení s Maruškou Vršanovou

čtvrtek Od 18 hod

tel. 608 611 714

více o Marušce

Africké bubnování

čtvrtek od 19 hod

tel. 602 475 373

 

Doporučuji sledovat web, případné změny budu aktualiovat zde, děkuji za pochopení a přeji nádherné dny vám všem!

 

Individuální terapie

 Jeseník / Praha

Regenerační centrum Harmonie

Terapie s tělovými svícemi

o terapii se více dozvíte zde

Ošetření těla s aura somou

Aura Soma / výklad

více o terapii s Aura Somou se dozvíte zde

Terapie Access Bars® 

více o terapii

Těším se na setkání !